'Joker' devam filminden yeni detaylar ortaya çıktı: En az 15 şarkı...

Joaquin Phoenix ve Lady Gaga'nın başrollerinde yer aldığı "Joker: Folie à Deux" filminin bir "jukebox müzikali" olacağı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Todd Phillips'in yönetmen koltuğunda oturduğu "Joker" devam filmi "Joker: Folie à Deux", en az 15 çok iyi bilinen şarkının yorumlandığı bir "jukebox müzikali" (müzik kutusu müzikali) olacak.

Variety'nin filmde çalışan kaynaklardan aktardığına göre, filmde yer alan şarkılardan birinin 1953 yapımı “The Band Wagon” müzikalinden 'That’s Entertainment' olacağı biliniyor. Projenin herhangi bir orijinal şarkı içerip içermeyeceği ya da herhangi bir Lady Gaga şarkısının yer alıp almadığı şu anda bilinmiyor.

Beyazperde'nin aktardığına göre, "Oppenheimer"ın Oscar ödüllü besteci Hildur Guðnadóttir, her şarkıya "kendine özgü, unutulmaz (müzik) ipuçlarını" ekleyecek.

Başrollerinde Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Catherine Keener ve Brendan Gleeson'ın yer aldığı filmin senaryosunu Todd Phillips ve Scott Silver ile yazdı. Devam filminin bütçesinin, orijinal filmi üçe katlayarak 200 milyon dolara yaklaştığı belirtildi. 

"Joker: Folie à Deux", 4 Ekim'de vizyona girecek.

 

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)