Jak Kamhi vefat etti

Profilo’nun kurucusu ve Alarko Holding’in kurucu ortağı Jak Kamhi, 95 yaşında vefat etti.

Jack Kamhi
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye’deki birçok ev aletinin ve beyaz eşyanın ilk üreticisi olan Jack Kamhi bugün yaşama veda etti. 1925 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kamhi'nin çocukluğu Tepebaşı’nda geçti.

TÜSİAD YÖNETİCİLİĞİ YAPTI

Kamhi, Saint Michel Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi aldıktan sonra iş hayatına atıldı. Kamhi, İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) gibi birçok kuruluşta uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı.

Türkiye’nin dış tanıtımına katkılarından dolayı 1991 yılında Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Jak Kamhi, 500. Yıl Vakfı’nın da uzun yıllar başkanlığını yürütmüştü. Kamhi'nin vefatını Türk Yahudi Toplumu sosyal medya hesaplarından, "Değerli büyüğümüz, devlet üstün hizmet madalyası sahibi, özverili & başarılı çalışmaları ve vizyonuyla sevdalısı Türkiye’mizi & toplumumuzu her alanda en iyi şekilde temsil etmiş, iş hayatının duayeni Jak Kamhi’yi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Baruh Dayan haEmet" mesajı ile duyurdu. (HABER MERKEZİ)

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR