İzmir'de korna çalan kişiyi tekmeleyen polis görevden uzaklaştırıldı

İzmir Valiliği, korna çalan kişiyi tekmeleyen polisin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. Açıklamada, "Orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir Valiliği, Buca ilçesinde yolu kapatan polisleri uyarmak amacıyla kornaya basan bir kişinin polisler tarafından darp edilmesine ilişkin açıklama yaptı. Evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan'ı tekmelen bir polisin görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "24.11.2021 günü saat 15:30 sıralarında ilimiz Buca ilçesi Şerife Bacı Meslek Lisesi çevresinde öğrencilerimizin güvenliği için denetim ve kontrol yapan polis ekiplerimizin uygulamaları esnasında bir kısım vatandaşımızın polise mukavemet ettiği; bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi sırasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine olaya müdahale eden, orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz da soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırılmıştır."

CHP'Lİ EMİR: KÖTÜ MUAMELE MEŞRULAŞTIRILAMAZ

Twitter'da paylaşılan görüntülere tepki gösteren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Polisin görevini yaparken yasal sınırlarla bağlıdır, kötü muamelede bulunması asla kabul edilemez ve hiçbir gerekçe ile meşrulaştırılamaz" dedi. Emir, mesajında, "Polisin görevini yaparken yasal sınırlarla bağlıdır, kötü muamelede bulunması asla kabul edilemez ve hiçbir gerekçe ile meşrulaştırılamaz" ifadelerine yer verdi. Geçtiğimiz saatlerde CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, CHP Kadın Kolları’nın aileyi ziyaret ettiğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)