İzmir Marşı gündem oldu, Özhaseki 'Kimse kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın' dedi

AK Partili Mehmet Özhaseki, İzmir Marşı'nı söylediği anların sosyal medyada bir süre gündem olmasını değerlendirdi. Özhaseki, "Kimse kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) düzenlediği bahar şenliklerinde katılımcıların İzmir Marşı'nı söylemesinin muhalefeti heveslendirmeyeceğini belirterek "Sene sonu gelmiş, imtihanları bitmiş, bunun da keyfini çıkarıyorlar. Bundan daha normal ne olabilir ki? Bu ortamda da isteyen marş da söylüyor, türkü de söylüyor. Kimse buralardan kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın" dedi.

Özhaseki yaptığı açıklamada, "Herhangi bir marş kimsenin değildir. Herhangi bir marşı da kimse sahiplenmesin. İyi Parti çıkalı 3 gün oldu. İzmir Marşı çıkalı yıllar oldu, onlara ne oluyor? Niye böyle heveslendiler? Nihayetinde bütün marşları hep birlikte gür bir seda ile söyleriz. Şu anda 805 belediyemiz var, hepsinde etkinlikler yapılıyor. Hepsinde de gençler tabi ki uygun şekilde eğleniyorlar, keyif yapıyorlar. Sene sonu gelmiş, imtihanları bitmiş, bunun da keyfini çıkarıyorlar. Bundan daha normal ne olabilir ki? Bu ortamda da isteyen marş da söylüyor, türkü de söylüyor. Kimse buralardan kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU? 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen 21. Öğrenci Bahar Şenlikleri'nde kaydedilen görüntü sosyal medyada gündem oldu. Binlerce öğrenci DJ performansı eşliğinde İzmir Marşı'nı söyledi. O onları kaydeden video ise kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. 

(HABER MERKEZİ)