İYİ Partili Ataş: Kayseri'de 1 yılda bin esnaf kepenk kapattı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş esnafın zor durumda olduğunu, Kayseri'de son 1 yılda bin esnafın kepenk kapattığını söyledi. Ataş, "Kapalı dükkanların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TBMM Genel Kurulu'nda ekonomik kriz ve pandemi süreci nedeniyle esnafların iflas ettiğini anlatırken, Kayseri'de 1 yılda bin kadar esnafın kapandığını söyledi.

"Ekonomik krizin giderek derinleştiği, pandemi sürecinin uzadığı bu zor günlerde esnaf ve vatandaş hayatta kalma mücadelesi vermektedir" diyen Ataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kapanan dükkân yok" demesine karşın Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanı'nın yaptığı açıklamaların gerçeği gözler önüne serdiğini söyledi. Ataş, "Yüz yıllardır esnaflık geleneğinin merkezinden olan Kayseri’de ilk defa dükkânlar kapanmış, bir senede yaklaşık bin esnaf kepengini indirerek eleğini duvara asmıştır” diye konuştu.

'HACİZLER DURDURULMALI, SİCİL AFFI GETİRİLMELİ'

AK Parti iktidarına esnafa destek verilmesi yönünde çağrı yapan Ataş, “Esnafımızın işine devam etmesi için başvuru şartları esnetilerek doğrudan destek verilmeli, hibe ve kredi desteklerinden tüm esnaf yararlanmalı, kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, birikmiş SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır. Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

 
 
Etiketler kayseri esnaf pandemi