İYİ Parti'den Bahçeli'ye erken seçim yanıtı: 2002'de kim istedi?

İYİ Partili Lütfü Türkkan, erken seçim istemenin ihanet olacağını söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye "2018'de seçimi kim istedi? 2002'de erken seçimi kim istedi? İhanet miydi onlar?" diye sordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, erken seçim çağrılarını yinelerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu konudaki tepkisine de yanıt verdi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Türkkan, halkın nefes alamadığını, evine ekmek götüremeyen babaların olduğunu, fırınlarda askıda ekmeklerin dolduğu gibi boşaldığını söyledi ve "Hani bu ucube sisteme geçince kimse yatağa aç girmeyecekti?" dedi. Türkkan şöyle devam etti:

'SEÇİM MİLLET İSTEDİĞİ ZAMAN OLUR'

"İnsanlar açlıktan yatağa bile giremiyor. Hani dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecektik? İlk 20'ye düştük. 2013 yılında kişi başı gelir 12 bin 600 dolar seviyesine çıktı. Şimdi 8 bin 600 dolara kadar indi. Dolar daha da arttı. Türk milleti daha da fakirleşti. Gelin milletin önüne sandığı koyun. Bu millet sizden hesap sormak istiyor. Şimdi küçük ortak 'erken seçim istemek ihanettir' demiş. 2018'de seçimi kim istedi? 2002'de erken seçimi kim istedi? İhanet miydi onlar? Kendisi ihanet olarak değerlendirebilir ama bana göre değil. Seçim milletin istediği zaman olur. Anayasa'da belirtilen zamanın dışında, ihtiyaç duyulduğunda milletin önüne sandığı koymak demokrasinin erdemlerindendir. Demokrasiden kaçmak başka bir şeydir. Demokrasiden kaçmak diktatörlüktür. Seçim en meşru haktır, biz de istemeye devam edeceğiz. Erken seçimi bir an önce yapın. Bunu da ihanet diyerek savsaklayıp yorgan altına saklamayın."

'YENİ BİR AÇILIMA HAZIR OLUN'

Türkkan, yakında yeni bir çözüm sürecinin de başlayacağını iddia ederek, "Bunların ellerinde iktidarlarını sürdürecek hiçbir argüman kalmadı. Cumhur İttifakı'nı genişletecek çabalar da yetersiz kalınca son çare olarak göreceksiniz, yakında yeni bir açılıma başlayacaklar. Bağırdıklarına, sağa sola terörist demelerine bakmayın. Terörist dedikleriyle yarın masada buluşacaklar. Daha önce bunu yaptılar. Terörist dedikleriyle Oslo'da, İmralı'da buluşup pazarlık yaptılar yeniden o günler geliyor. Çünkü çaresizler, her şeyi yapabilirler. Önümüzdeki süreçte yeni bir açılıma hazır olun" diye konuştu. (AA)