İYİ Parti ÖTV zamlarına karşı dava açtı

İYİ Parti ÖTV zamlarını içeren Cumhurbaşkanı Kararı'nın iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle Danıştay'da dava açtı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti, Danıştay'da dava açarak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zamlarını da içeren Cumhurbaşkanı Kararı'nın iptali ve yürütmesinin durdurulmasını talep etti.

İYİ Parti'den yapılan açıklamaya göre, Danıştay'a başvuru dilekçesinde Cumhurbaşkanı kararının Anayasa'ya aykırı olduğu savunuldu.

'VERGİ YETKİSİ TBMM'YE AİTTİR'

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ait olan vergi yetkisini adeta bir yetki devri gerçekleştirerek Türk milletine karşı ölçüsüz bir şekilde kullanan Cumhurbaşkanı Kararına yönelik olarak, Toplumsal Politikalar Başkanımız Ece Güner ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Ahmet Zeki Üçok tarafından bugün Danıştay’da iptal davası açılmıştır. Vatandaşımızı nefes alamaz hale getiren yeni vergilere ve zamlara karşı İYİ Parti olarak tüm imkanlarımızı kullanarak mücadelemizi her mecrada sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)