İstanbul'da zabıtadan kadına şiddet iddiası

İstanbul'da seyyar satıcılarla zabıtalar arasındaki kavgada bir kadına şiddet uygulandı. İBB Sözcüsü Ongun, sivil giyimli kişinin zabıta çıkması halinde “en ağır cezai işlemin uygulanacağını” söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Taksim semtindeki Gezi Parkı'nda seyyar satıcılar ile zabıta arasında 26 Temmuz'da çıkan kavgadan yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde seyyar satıcı olduğu belirtilen kadına uygulanan şiddet tepkilere neden oldu. Sivil giyimli kişinin zabıta olduğu iddia edildi.

Taksim Gezi Parkı ve çevresinde 26 Temmuz'da seyyar satıcılarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri arasında kavga çıkmıştı. Taşlı sopalı kavgaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde seyyar satıcı olduğu belirtilen kadına şiddet uygulandığı görülüyor. Kadına elinde termos bulunan şapkalı kişi vurarak yere düşürüyor. Aldığı darbe ile kadın uzun süre yerden kalkamıyor. Kadına vuran kişinin zabıta olduğu iddia edildi.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, görüntülerdeki kişinin zabıta olduğunun belirlenmesi halinde belediyenin gerekeni yapacağını söyledi.

Kaftancıoğlu, “Şiddet konusunda partimizin tavrı nettir ve hiçbir şiddet gerekçelendirilemez.

Hele ki kadına karşı şiddet konusunda tavrım daha da nettir, kabul edilemez. Şiddet uygulayan kişi ya da kişiler İBB çalışanı ise hiç kuşkunuz olmasın Ekrem İmamoğlu tarafından gereği yapılacaktır” dedi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun da söz konusu kişi zabıta ise cezai işlem uygulanacağını belirti:

“Kamuoyuna yansıyan, Taksim’de bir kadına şiddet uygulayan kişiyle ilgili araştırma sürmekte. İddia edildiği gibi şiddet uygulayan, sivil giyimli şahsın İBB ile herhangi bir ilişkisi tespit edilirse en ağır cezai işlem uygulanacaktır. İBB olarak kadına yönelik şiddeti kınıyoruz.” (DUVAR-DHA)