İstanbul'da yediemin otopark ve çekici ücretlerine zam

İBB UKOME'nin bugünkü toplantısında, İl Emniyet Müdürlüğü'nün talebi üzerine, yediemin otoparklarına çekilen araçların günlük otopark ve çekici ücretlerine yüzde 42,9'a varan oranlarda zam yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin haziran ayı toplantısı, Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde ve İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında bugün yapıldı. Toplantıda, yediemin otoparklarına çekilen araçların günlük otopark ve çekici ücretlerine, 28 Ocak 2022 tarihli UKOME kararıyla yapılan yüzde 33 ile yüzde 67 arasındaki zammın ardından tekrar zam yapılması kararlaştırıldı.

UKOME toplantısında, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, otopark kira gideri, fatura, personel ve özellikle yakıt giderlerinin artması nedeniyle masrafların arttığını belirterek yüzde 28 ila yüzde 42,9 ek zam talebinde bulundu. Emniyet Müdürlüğü'nün talebi oybirliğiyle kabul edildi.

ANKA'nın haberine göre bu durumda, park yasağı halinde 175 TL olan çekme ücreti 250 TL'ye, özel taşıma halinde 5 km'ye kadar çekme ücreti 190 TL'den 250 TL'ye, 9,50 TL'lik km ücreti de 12 TL'ye çıkarıldı.

Yediemin otoparklarında motorlu bisiklet günlük ücreti 5 TL'den 6,50 TL'ye, motosikletler için 10 TL olan ücret 13 TL'ye, otomobiller için 23 TL olan ücret 30 TL'ye, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı için 25 TL olan ücret 32 TL'ye, kamyon, otobüs, TIR, iş makinesi için 40 TL olan ücret 52 TL'ye, iş makineleri, römorklar için 60 TL olan ücret 78 TL'ye çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)