İstanbul'da hafta sonu yapılacak sınavlara girenlere ücretsiz ulaşım hakkı

İstanbul'da LGS sınavına görecek öğrenciler ve velileri için toplu taşıma ücretsiz olacak. Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bitirme sınavlarına girecekler de toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanabilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hafta sonu gerçekleşecek sınavlarda yer alan öğrenciler için toplu taşımanın ücretsiz olacağını açıkladı. 

5 Haziran Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sistemi Sınavı’na (LGS) katılacak öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri Metro İstanbul, İETT ve Şehir Hatları'nı ücretsiz kullanabilecek.

4-5 Haziran günleri yapılacak Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bitirme sınavlarına girecek öğrenciler, aileleri ve sınav görevlileri de toplu ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Her iki sınav için geçerli olacak ücretsiz toplu ulaşımdan faydalanmak isteyenlerin sınav belgeleri veya görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak.

Sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek. (HABER MERKEZİ)