Marmara’da deprem: İstanbul’da hissedildi

Marmara Denizi'nin Çınarcık açıklarında deprem oldu. AFAD, İstanbul'da da hissedilen depremin büyüklüğünün 4.1 olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Marmara Denizi'nde, 23:53'te deprem meydana geldi. 

AFAD Deprem Dairesi, İstanbul'un bütün ilçelerinde de hissedilen depremin büyüklüğünün 4.1, merkez üssünün ise Marmara Denizi Yalova/Çınarcık bölgesi olduğunu duyurdu.

Depremin derinliği ise 11.18 km olarak kayda geçti.  

'VALİ GÜL: 112'YE GELEN İHBAR YOK'

Depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İstanbul Valisi Davut Gül "Geçmiş olsun. İlimizde de hissedilen depremle ilgili 112’ye gelen bir ihbar mevcut değildir Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini kullandı. 

YERLİKAYA: SAHA TARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise şu açıklamayı yaptı: "Marmara Denizi #Yalova #Çınarcık açıklarında , büyüklüğünde meydana gelen ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

AFAD: İKİ ARTÇI MEYDANA GELDİ

İlerleyen dakikalarda AFAD, yine Çınarcık merkezli 1.9 ve 1.6 büyüklüğünde iki artçı depremin meydana geldiğini duyurdu.

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI: ANLIK ENDİŞE OLDU, PANİK HAVASI YOK 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, anlık bir endişe olduysa da şehirde bir panik hali olmadığını belirtti. CNN Türk yayınına bağlanan Tutuk, kendilerine ulaşan herhangi bir ihbar olmadığını belirtti. (HABER MERKEZİ)