İsrail, Gazze'nin suyunu da kesti

Hamas saldırılarının ardından bomba yağdırdığı Gazze'ye tam abluka uygulayacaklarını, elektrik, yiyecek ve yakıt sağlanmayacağını duyuran İsrail, su iletim hatlarını da kapattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hamas'ın saldırıları sonrası Gazze'ye bomba yağdıran İsrail'in Enerji Bakanı Yisrael Katz, yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı bölgeye giden suyun da kesildiğini duyurdu.

İsrail merkezli Kanal 12 televizyonunun haberine göre Bakan Katz, İsrail'den Gazze Şeridi'ne giden su borularındaki su akışının durdurulduğunu belirtti.

Katz, dün X'ten (Twitter) yaptığı paylaşımda, İsrail'in Gazze Şeridi'ne sağladığı elektriğin kesilmesini öngören talimatı imzaladığını duyurmuştu.

Katz, diğer bir paylaşımında da "İsrail'den Gazze'ye su akışının derhal kesilmesini emrettim. Elektrik ve yakıt dün kesildi. Daha önce olanlar, artık olmayacak” ifadesini kullanmıştı.

Katz'ın açıklamasının ardından sosyal medya plakformlarında, İsrail askerlerinin Gazze'ye su taşıyan iletim hatlarının vanalarını kapattığına ilişkin görüntüler paylaşıldı.  

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da Gazze Şeridi'ne tam abluka uygulayacaklarını ve bölgeye elektrik, yiyecek ve yakıt sağlanmayacağını söylemişti. (HABER MERKEZİ)