İsmail Kartal: Futbolun basit oynanması taraftarı olan bir teknik adamım

Futbolcularla bir araya gelen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal “Futbolun basit oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. Basit futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışıyorum” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine getirilen İsmail Kartal, akımın içinde bulunduğu durumun farkında olduğunu ve bu durumu tersine çevirebilecek oyuncu grubuna sahip olduklarını söyledi.

'HAYATIM BU ŞEHİRDE, BU KULÜBÜN İÇİNDE GEÇTİ'

Can Bartu Tesisleri'nde oyuncularla tanışma toplantısında bir araya gelen İsmail Kartal, “11-12 sene bu takımda aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik direktörlerinden birkaç tanesiyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 senedir de teknik direktörlük yapıyorum. 2014-2015 yılında da bu takımın teknik direktörü bendim. Takım otobüsünün kurşunladığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. Hayatım bu şehirde, bu kulübün içinde geçti” ifadelerini kullandı.

'İZLEDİĞİM MAÇLARDA EKSİK OLAN BAZI ŞEYLER VAR'

“Şu anki durumu hiçbir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Ama burada her şeyi tam tersine çevirebilecek bir oyuncu grubumuz var. Ben bunu biliyorum ve görebiliyorum” diyen Kartal, şunları söyledi:

“Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun basit oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. Basit futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik direktörüm. Bunu da antrenmanlarda göreceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan bazı şeyler var. Ben futbolcularıyla iyi diyalog kuran, güven ilişkisine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız.”

'MAÇ KAZANMA AÇLIĞIMIZI RAKİBE HİSSETTİRMELİYİZ'

Futbolcuların istedikleri zaman kendisiyle görüşebileceğini belirten Kartal, “Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği zaman görüşebilir. Arkadaş gibi, bir büyük gibi, antrenör ve teknik direktör olarak da. Bir şeyleri doğru yapmak için, başarmak için önce birbirinize saygılı olacaksınız, sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimiz inanarak, güvenerek, severek çok çalışmalıyız” dedi.

“Maç kazanma açlığı” rakibe hissettirmeleri gerektiğini dile getiren İsmail Kartal, “Fenerbahçe ruhunu, birlikteliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek özgüvenimizi her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve birlikteliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar kendiliğinden gelecektir” diye konuştu.

MESUT ÖZİL: BİZ HER SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ

Sarı-lacivertli takımın kaptanı Mesut Özil ise, “Sizin de dediğiniz gibi her birimiz sevgi ve saygıyla hep beraber çalışarak bu süreci atlatabiliriz. Biz her sorumluluğu almaya hazırız” dedi.

Luiz Gustavo da “Hiç şüphe yok ki bu durumdan çıkmak ve sizin ne istediğinizi anlamak için elimizden geleni yapacağız ve takım olarak hepimiz en iyimizi vereceğiz” ifadelerini kullandı. (İSTANBUL/AA)