İsmail Kahraman: Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanmasına karşıyım

Şehirlerin kurtuluş yıldönümlerinin kutlanmasına karşı olduğunu söyleyen eski TBMM başkanı İsmail Kahraman, "Kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rize’nin fethinin 561’inci yılı etkinliklerinde konuşan eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) başkanı İsmail Kahraman, şehirlerin kurtuluş yıldönümlerinin kutlanmasına karşı olduğunu söyledi. Kahraman, "2 Mart'ta Rize kurtulmuş, kim diyor? Yok Erzurum şu martta. Şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla kutlama yapılmaz" dedi. 

DHA'nın haberine göre fetih etkinliklerine Vali Kemal Çeber, AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz, RİDEVA Başkanı Recep Albayrak ve Rizeliler katıldı.   

Programda konuşan eski  TBMM başkanı İsmail Kahraman, "'Ben esirdim, esaretim bitti, ben köleydim' diye ikrarda bulunulmaz. Bu küçüklük kompleksi verir, bu yanlıştır, böyle şey olmaz. Fetihler kutlanır. Tarihi zengin ve engin bir milletiz biz. Biz köklü bir devletiz. Zaferlerle dolu bizim tarihimiz. İstanbul'un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir'in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki. 2 Mart'ta da aynı şey var. Ruslar çekildi gitti. Çarpışmadık, dövüşmedik, vuruşmadık. Tarihi doğru dürüst niye bilmiyoruz? Övünecek büyük bir tarihimiz varken kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz. Fethettiğimiz tarihe diyeceğiz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)