'İntihar etti' denilen Kader Ertem'i istismar eden failin babası öldürmüş

Siirt'te çocuk yaşta evlendirilen ve 8 yıl önce av tüfeği ile intihar ettiği öne sürülen 14 yaşındaki Kader Ertem'i Tahir Atak'ın öldürdüğü ortaya çıktı.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Siirt'in Pervari ilçesinde 8 yıl önce av tüfeği ile intihar ettiği öne sürülen 14 yaşındaki Kader Ertem'i, Tahir Atak'ın öldürdüğü ortaya çıktı. 

Olay, 12 Ocak 2014'te Pervari ilçesine bağlı Yapraktepe köyünde meydana geldi. 12 yaşında evlendirilerek cinsel istismara maruz kalan, 13 yaşında doğum yapan ve 14 yaşında odasında av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü bulunan Kader Ertem ile ilgili yürütülen soruşturmada, 8 yıl sonra olayın intihar olmadığı ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında 14 Aralık'ta Kader Ertem'i istismar eden failin babası Tahir Atak, evli olduğu M.A, Ş.A. ve İ.A. gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Tahir Atak, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na götürüldü.

İSTİSMAR CEZASI VERİLMİŞ

Kader Ertem'in ölümünün ardından 17 Mart 2014'te Siirt 1'İnci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, Kader Ertem'in olay gününde askerde olan M.A'ya, 'çocuğa nitelikli cinsel istismar' suçundan 8 yıl 4 ay, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 2 yıl 4 ay olmak üzere toplam 10 yıl 8 ay ceza verilmişti.

CEZALAR ERTELENMİŞ

'Nitelikli cinsel istismar suçuna yardım etme' suçundan yargılanan Kader Ertem'in babası M.E. ile Tahir Atak'a 4'er yıl 2'şer ay, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 1 yıl 3'er ay hapis cezası verilmişti. Mahkeme heyeti, bu cezaları 5 yıl süreyle denetime tabi tutularak hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar vermişti. (HABER MERKEZİ)