İngiltere Covid kaynaklı ölümde 50 bini aşan ilk Avrupa ülkesi oldu

İngiltere'de resmi verilere göre Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 50 bin 365'e ulaştı. İngiltere, can kaybının 50 bini aştığı ilk Avrupa ülkesi ve ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika'nın ardından beşinci ülke oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere'de yeni tip korona virüsü (Covid-19) kaynaklı can kayıpları 50 bini geçti. 

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, son 24 saatte 595 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 50 bin 365 oldu.   

595 ile 12 Mayıs'tan bu yana en büyük can kaybı görülürken, günlük vaka sayısı da 22 bin 950 artarak 1 milyon 256 bin 725'e çıktı.

İngiltere can kaybının 50 bini aştığı ilk Avrupa ülkesi oldu. Tüm dünyada ise ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika'nın ardından beşinci sıraya yükseldi. 

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu Tıb Direktörü Yvonne Doyle, can kayıplarında yükselişin devam etmesinin muhtemel olduğunu belirterek, "Mevcut önlemlerin ve hepimizin yaptığı fedakarlıkların etkisinin görülmesi ve verilere yansıması birkaç hafta sürecektir" dedi. 

İngiltere'de 5 Kasım'da karantinaya gidilmiş, temel ürünlerin satıldığı market ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılmış ve sokağa çıkışlar sınırlandırılmıştı. (AA)

  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR