İnce'den Kılıçdaroğlu'na çağrı: İstanbul'u ver Türkiye'yi al

Memleket Partisi lideri İnce, eski partisi CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Ekrem İmamoğlu çağrısı yaptı: İstanbul'u ver Türkiye'yi al kardeşim.

Muharrem İnce Kayseri'nin Develi ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını açtı.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, çeşitli ziyaretler için Kayseri'ye gitti. Basın toplantısı düzenleyen İnce, partisinin hazırladığı kampanyayı açıkladı, gündemi değerlendirdi. 

Partilere "Kriz var, siyasi partiler 2022 yılında hazine yardıma almasınlar" diye seslenen İnce, 'Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının sorulması üzerine şöyle konuştu: "Ben cumhurbaşkanı aday adayıyım. Sandığı koyacağız, partimizin kaç üyesi olursa oy kullanacak. Sandıktan kim çıkarsa o, aday olacak. Belki başkası çıkacak, bilmiyorum. Bütün siyasi partilere benim önerim; üyelerinizin önüne sandığı koyun...

Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok İstanbul'a veremezmişiz. İstanbul'u ver Türkiye'yi al kardeşim, alabiliyorsan sonra da 'İstanbul'da Belediye Meclisi'nde çoğunluğumuz yok, AK Parti'ye geçer' deniyor. Geçsin. Sen seçim kazanmak istiyor musun? 'Kazanırız ama İstanbul belediyesini kaybederiz, Meclis'te çoğunluğumuz yok'. Geçsin AK Parti'ye. Al görevden, ata bir kayyum. Yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin."

'BANA YAPTIKLARINI SİZE DE YAPMASINLAR'

Muharrem İnce, 'Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı' olarak adı geçen belediye başkanlarına da seslendi: "Adı geçen belediye başkanlarına da sesleniyorum; dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Ben baştan söylüyorum...

Ben 2018 yılında aday olduğumda ekonomik koşullar böyle değildi. Erdoğan bu kadar yıpranmamıştı. CHP yönetimi de 'Nasılsa kazanamaz bu, başımızdan da defedelim' deyip sandıklara sahip çıkmadılar. Para harcamadılar. Oy verdiklerinden de şüpheliyim. 'Kaybetsin, diye çalıştılar' demiyorum. Bu çok iddialı olur. 'Nasılsa biz kazanamayız, günü kurtaralım'. Hatta bir ara ben kampanyayı hızlandırınca koruktular. 'Eyvah geliyor galiba bu' dediler." (DHA)