İnce: Madem kriz ortamındayız partiler yardım almasın, bu para fakir fukaraya verilsin

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Madem kriz ortamındayız. Hiçbir siyasi parti 2022 yılı için hazine yardımı almasın, seçim için de almasın. Bu para fakir fukaraya verilsin” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ziyaretlerde bulunmak ve partisinin il binasının açılışına katılmak için Nevşehir'e geldi.

Kentteki bir otelde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, Türkiye'de üretim ekonomisine geçilmeden, kamu ihale kanunu değişmeden yapısal sorunların çözülemeyeceğini söyledi.

İktidar olduklarında turizm, tarım, dijital sanayi gibi çeşitli sektörlerin gelişimine öncelik vereceklerini dile getiren İnce, illere yaptıkları ziyaretlerde halkın seçim istediğini anlattı.

Siyasi partilerin 2022 yılında ve seçim döneminde Hazine yardımı almamasını, bu paranın yardım olarak halka dağıtılmasını öneren İnce, şöyle devam etti:

“Madem kriz ortamındayız. Hiçbir siyasi parti 2022 yılı için Hazine yardımı almasın, seçim için de almasın. Biz nasıl kendi paramızla geziyorsak, onların belediyeleri var, milletvekilleri var. Bu kriz ortamında siyasi partiler Hazine yardımı almasın, bu para fakir fukaraya verilsin. Bu bizim önerimizdir.”

'ADAYIMIZI ÜYELERİMİZ SEÇECEK'

“Erken ya da geç, seçim ufukta. Artık kara göründü. Bu iktidar gidici” diyen İnce, “Muhalefet de erken seçim istiyor ama ortada aday falan yok. Bizim adayımız belli, adayımızı üyelerimiz seçecek. Memleket Partisi üyelerinin önüne sandığı koyacağız. Muharrem İnce de aday adayı olacak. Bizim aday belirleme yöntemimiz demokratik bir yöntemdir. Diğer muhalefet partileri nasıl aday belirler, aday belirleyemeyip bana gelirler, 'sen aday ol' derler mi? Ona da bir şey diyemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

'VATANDAŞ MUAYENE OLUYOR AMA TEDAVİ OLAMIYOR'

Daha sonra partisinin il başkanlığı binasının açılış törenine geçen İnce, buradaki konuşmasında, “Bu ülkede eğitimin niteliğine itirazımız var. Vatandaş, muayene oluyor ama tedavi olamıyor, çiftçi gübre alamıyor, vergiler esnafın belini büküyor, her üç gençten birisi işsiz. Bu düzeni değiştireceğiz” dedi.

Açılış töreninde akaryakıt ve gübre fiyatlarına itiraz eden kişiyi yanına çağıran İnce, sorunlarını dinlediği vatandaşla il başkanlığının açılış kurdelesini kesti.

Daha sonra iş yerlerini ziyaret eden İnce, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Meclis Başkanı Seyit İnce ve üyelerle bir araya geldi. (NEVŞEHİR/AA)