İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Durdurduğunuz 10 metro inşaatını yeniden başlattık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt veren İBB Başkanı İmamoğlu, “Arıtma tesisleri, 2017’de durdurduğunuz 10 metro inşaatını tekrar başlatmamız icraatlerimizin sadece bir kısmı” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Meclis Grup toplantısındaki konuşmasına yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu, “Söz uçar İCRAAT kalır. Yaptığımız ileri biyolojik arıtma tesisleri, yapımı devam eden dev tesisler, 2017’de durdurduğunuz 10 metro inşaatını tekrar başlatmamız, istihdam ofisleri, en güçlü sosyal projeler, icraatlerimizin sadece bir kısmı...” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, açıklamasından açılışı yapılan tesislerin yer aldığı bir videoya da yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü grup konuşmasında “Gözbebeğimiz Marmara'yı ve İstanbul'u, Silahtarağa'daki arıtma tesisinin yapımını törenle durduran, en temiz ulaşım aracı olan metroların inşaatını, daha yeni Sancaktepe, toprakla kapatan, Küçükçekmece'nin derelerini bakterilere teslim eden, Beykoz'daki, Şile'deki dereleri arıtma tesislerini işletemeyerek kire-pise bulayan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz” demişti. (HABER MERKEZİ)