İmamoğlu'ndan adaylık açıklaması: En doğru kararı genel başkanlar verir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığının gündeminde olmadığını belirterek, "En doğru kararın genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İmamoğlu, genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna adaylık konusunun gündeminde olmadığını, görevinin İstanbul'u en iyi şekilde yönetmek olduğu, adayın kim olacağına Millet İttifakı'nın karar vereceğini söyledi.

Reuters'a konuşan İmamoğlu, ekonomide var olan sorunları, enflasyon ve hayat pahalılığını hükümetin yönetememe krizinin yansıması olarak gördüğünü, bu krizin partisinin belirttiği gibi seçimler ile aşılabileceğini söyledi.

'TEK İLGİLENDİĞİM ŞEY İSTANBUL'A HİZMET ETMEK'

"Türkiye'deki değişimin aslında yereldeki başarımızdan sonuçlanacağını bilen birisiyim. Dolayısıyla benim tek ilgilendiğim şey İstanbul'a hizmet etmek" diyen İmamoğlu, söyle devam etti:

"Şu anda Türkiye'de siyaset üstü bir atmosfer yani bilindik politik kuralların üzerinde bir anlayış (mevcut). Millet İttifakı ve onunla temas içinde olan partilerin ortaya koyacağı uzlaşma Türkiye'nin belki de önümüzdeki on yılını etkileyecek... Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)