İmamoğlu'na ceza veren hakimle fotoğrafı çıkan AK Partili yönetici: Gayrimenkul yatırımlarını konuştuk

İmamoğlu davasının hakimiyle fotoğrafı ortaya çıkan Sancaktepe İlçe Yöneticisi Nezir Özalp, fotoğrafla ilgili konuştu. Özalp, Komşul'la sadece gayrimenkul yatırımlarını konuştuklarını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hapis cezası veren hakim Mehdi Komşul'un AK Partililerle çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkması gündemdeki yerini koruyor. Komşul’la fotoğrafı ortaya çıkan AK Parti Sancaktepe İlçe Yöneticisi Nezir Özalp söz konusu fotoğrafın 2018 yılında bir mekanda çekildiğini söyledi.

Fotoğrafı çeken kişinin oturdukları mekanın sahibi ve hemşehrisi olduğunu belirten Özalp, "Hakim Komşul'u nereden tanıyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Fotoğraf kahvaltı salonunda çekildi. Mekan sahibi çektiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmış. Bunda bir sakınca yok. Ben o dönem AK Parti üyesiydim. Hakim Bey'i tanıyorum. Herkesin tanıdığı savcılar, hakimler var. Hayretler içerisindeyim. Bu fotoğraf neden gündem konusu oldu? Ben gayrimenkul işleriyle uğraşıyorum. Hakim Bey de o dönem bir ev almak istiyordu. Bu vesileyle tanıştık. O dönem AK Parti yönetiminde yer almıyordum."

NELER KONUŞULDU?

"Hakim Komşul'la fotoğrafın çekildiği gün neler konuştunuz?" sorusuna Özalp, "Hakim Bey yatırım amaçlı kendisine bir daire arıyordu. Sadece bunu konuştuk" yanıtını verdi. 

"2018'den sonra Komşul'la görüştünüz mü, görüştüyseniz neler konuştunuz?" sorusuna ise Özalp şu yanıtı verdi: "Kendisi telefonla aradı. 'Yatırımlık bir şey var mı?' diye sordu. Sonrasında korona virüsü döneminde bir görüşmemiz oldu. Burada da sağlık durumlarını konuştuk o kadar. Bunların dışında aramızda siyasi veya başka herhangi bir konuşma gerçekleşmedi. Sonrasında iletişim kurmadık. Bizim de ailemiz, dostlarımız var. CHP'li arkadaşlarım var. Bu fotoğrafın siyasete malzeme yapılması ayıp bir şey. CHP'li arkadaşların şu an yaptığı etik değil. Benim de kişisel ve özel haklarım var. Bunun gündem olması güzel olmaz."