İmamoğlu: Halk Ekmek fabrikamız hızla ilerliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şu ana dek 96 milyon liralık yatırım yapılan Halk Ekmek'in yeni fabrikasının yüzde 41'inin tamamlandığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Hadımköy'de yapımı devam eden Halk Ekmek'in yeni fabrikasından görüntüler paylaştı.

İmamoğlu paylaşımında, "Halk Ekmek’in yeni fabrikasının yapımı hızla ilerliyor. 96 milyon TL’lik yatırım yaparak %41’ini tamamladığımız yeni fabrikamızla daha çok İstanbulluya sağlıklı ve ucuz ekmek üreteceğiz. Fabrikamız olağanüstü hallerde de kesintisiz üretim yapacak" ifadelerini kullandı.

2019 yılının ocak ayında yapımına başlanan fabrikada 2021'in nisan ayına kadar 96 milyon 153 bin 194 lira harcandı. Fabrikada günlük 240 ton hamur işleme kapasitesi ile 40-1000 gram arası ekmek üretimi yapılabilecek.

Halk Ekmek, geçtiğimiz günlerde Ümraniye ve Üsküdar'da ilçe belediyelerine bağlı zabıta ekiplerinin açılmak istenen yeni büfeleri engellemeye çalışmaları nedeniyle gündem olmuştu. (HABER MERKEZİ)