'İlk vakaların şubatta hastaneye yattığı ifadesi sehven yazıldı'

Sağlık Bakanı Yardımcısı Şuayip Birinci, imzası olan bir makalede Türkiye'deki Covid-19 hastalarının şubat ayında hastaneye yatmaya başladıkları ifadesinin sehven yazıldığını belirtti. Birinci, “Yürüttüğümüz çalışmaların, basit bir yazım hatası nedeniyle siyasi zemine çekilmeye çalışılması son derece üzücüdür” dedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Sağlık Bakanı Yardımcısı Şuayip Birinci, yazarları arasında olduğu bir makalede, Türkiye'de korona virüsü (Covid-19) vakalarının şubat ayında hastaneye yatmaya başladığının yazılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Birinci, “Mart-Nisan” ayları yerine “Şubat-Mart” ifadesinin sehven yazıldığını belirtti. Vakaların yerleriyle ilgili de hata olduğınu aktaran Birinci, şöyle devam etti: 

“Yazarları arasında yer aldığım makalede, sorumlu birinci yazar tarafından vakaların, hastaneye yatış tarihleri sehven 'Mart-Nisan' ayları yerine 'Şubat-Mart' olarak yazılmıştır. Yine vaka lokasyonu olarak İstanbul ve Mersin yerine sadece Tarsus ifadesinin geçtiği tespit edilmiştir. İlgili yayınla alakalı dergi yayın kurulu ve editörüne sorumlu birinci yazar tarafından düzeltme metni ve kanıt dökümanı gönderilmiştir.”

Konunun “siyasi zemine çekilmesinin üzücü” olduğunu belirten Birinci, “Ülkemizin başarıyla sürdürdüğü ve dünyaya örnek olduğu Covid-19 mücadelesi sürecinde, tamamen insan odağında yürüttüğümüz çalışmaların, basit bir yazım hatası nedeniyle siyasi zemine çekilmeye çalışılması son derece üzücüdür” ifadelerini kullandı. (DUVAR)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR