İlçe seçim müdürü ‘tacizden’ tutuklandı

Ordu’nun üç ilçesinde seçim müdürü olarak görev yapan Erdoğan Kısacık’ın, cinsel taciz suçundan tutuklandığı ortaya çıktı. Kızılay’ın da yöneticisi olan Kısacık’ın kurumla ilişkisi kesildi.

Google Haberlere Abone ol

ORDU - İlçe seçim müdürü Erdoğan Kısacık’ın tutuklanmasıyla sonuçlanan cinsel taciz olayı 10 gün kadar önce yaşandı. Ulaşılan bilgilere göre bir kadın., avukat yardımı için Kısacık ile görüştü. Görüşme, Kısacık’ın ilçe seçim müdürlüğü makamında yapıldı. Anılan yer, Fatsa Adliyesi’nin ek binası içinde.

CEZAEVİNE KONULDU

İddiaya göre, ikili arasındaki görüşme esnasında Kısacık, kadına cinsel tacizde bulundu. Olayın savcılığa bildirilmesiyle soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma sonrası Kısacık çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği kararıyla tutuklandı ve Ünye Cezaevi’ne konuldu.

ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

Erdoğan Kısacık, Ordu’nun Fatsa, Çamaş ve Çatalpınar ilçelerinde seçim müdürü olarak görev yapıyordu. Kısacık 2 ay öncesine kadar aynı zamanda Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü olarak görev yapıyordu. Edinilen bilgilere göre, ‘tutuklama’ ile sonuçlanan olay sonrası Kızılay, Kısacık’ın üyeliğini düşürdü. (HABER MERKEZİ)