İktidarı eleştirdiği için tutuklanan Demirbaş Meclis gündeminde

Antalya'da sokak röportajında iktidarın politikalarını eleştirdiği için tutuklanan İsmail Demirbaş Meclis gündemine geldi. HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, “AKP'yi eleştirmek suç mudur?” diye sordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya'da sokak röportajında ekonominin gidişatını ve iktidarı eleştiren sözler sarf ettikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen İsmail Demirbaş Meclis gündemine taşındı. HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a Anayasa'nın 26'ncı maddesini hatırlatarak herkesin, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahip olduğunu söyledi.

TUTUKLANAN KAÇ KİŞİ VARDIR?  

1 - Antalya’da İsmail DEMİRBAŞ adlı yurttaş sadece iktidarın politikalarını eleştirdiği için mi tutuklanmıştır?
2 - Anayasa’nın ilgili maddesi açık iken İsmail DEMİRBAŞ’ın tutuklanması söz konusu maddenin ihlali değil midir?
3 - 18 yıllık AKP Hükümetleri döneminde ekonominin kötü gidişatı eleştirisi Hükümete değilse kime/hangi kuruma yapılmalıdır?
4 - Sadece hükümetin politikalarını eleştirdiği için tutuklanan Abdullah DEMİRBAŞ adlı yurttaşın serbest bırakılması için bir girişimde bulunulacak mıdır?
5 - Son 18 yıl içerisinde AKP ve politikalarını eleştirdiği için haklarında dava açılan/tutuklanan kaç kişi vardır? (HABER MERKEZİ)