İki yıl boyunca taciz etti, dört buçuk ayda tahliye oldu

Çorum’da 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz ve sarkıntılıkta bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan U.Ö, dört buçuk ay hapis yattıktan sonra tahliye edildi. Çocuğun ailesi karara itiraz ederek bir üst mahkemeye başvurdu.

Google Haberlere Abone ol

ÇORUM - Sungurlu ilçesinde esnaflık yapan U.Ö, işyerine alışveriş yapmaya gelen N.K’ye iki yıl boyunca cinsel tacizde bulundu. N.K’nin olayı ailesine anlatması üzerine yürütülen soruşturma sonucunda U.Ö, Sungurlu Cumhuriyet Savcılığı tarafından "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "sarkıntılık" suçları nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderdi. 29 Haziran’da tutuklanan U.Ö, dört buçuk ay cezaevinde yattıktan sonra 13 Kasım’da yapılan duruşmada 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı ve serbest bırakıldı.

'SAVCILIK CİNSEL İSTİSMAR, MAHKEME SARKINTILIK DEDİ'

U.Ö’nün tutuksuz yargılanmasına itiraz eden aile, üst mahkemeye giderek karara itiraz ettiklerini, hem hapis cezası alıp hem de tutuksuz yargılanmasına bir anlam veremediklerini ifade etti. Ailenin Avukatı, Muhammed Erçorumlu “Müvekkil N.K ifadesinde sanığın eylemlerini tüm ayrıntıları ile anlatmıştır. Sanık U.Ö. hakkında savcılık makamı çocuğun cinsel istismarı suçundan cezalandırma istemesine rağmen sayın mahkeme sarkıntılıktan hüküm vermiştir. Karara itiraz için üst mahkemeye başvurumuzu yaptık. Verilen karar açıkça hukuka, yasaya ve toplum vicdanına aykırıdır” dedi.

U.Ö.’nün cep telefonu ve bilgisayarında yapılan incelemede çocuk pornografisine ilişkin belgeler tespit edildi.