İki ozan Van Gölü'nün kirliliğine dikkat çekmek için atıştı

Van'ın Erciş ilçesinde iki ozan, Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için sahile oturarak saz çalıp atıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Van’ın Erciş ilçesinde halk ozanları Ahmet Poyrazoğlu ve Menaf Koçak, çevre kirliliğine dikkat çekmek için Van Gölü kıyısına oturarak saz çalıp atıştı. Ozanlar, amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. 

DHA'nın aktardığına göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine Van'da 2 ozan bağlamalarıyla destek verdi.  Ozan Poyrazoğlu, amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, "Konser için geldiğim memleketimde Van Gölü’nü görünce çok üzüldüm. Her yanı çöp ve yosunla dolmuş. Ben de ozan olarak ne yapabilirim diyerek,  Menaf Koçak ile birlikte gölün içine sandalyelerimizi atıp sazlarımızla atışmalar yaptık. Amacımız Van Gölü kirliliğine dikkat çekip, farkındalık oluşturmaktır. Umarız bu çağrımız dikkat çeker ve Van Gölü artık kirletilmez" dedi.

Erciş’te yaşayan Menaf Koçak ise çevre konusunda herkesin sorumluluk sahibi olduğunu söyledi. Koçak, "Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı projeye biz de destek vermek istedik. Van Gölü'nde dip çamuru temizliği yapılıyor. Bu çalışmanın yakın zamanda Erciş sahillerinde de yapılacağını duyduk. Van Valiliğimizin bu çalışmayı başlatması bizi çok mutlu edecek. Umarız herkes Van Gölü'ne sahip çıkar ve artık kirletmez" dedi. (HABER MERKEZİ)