İki generalin emeklilik talebi kabul edildi

5 generalin istifa ettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirten Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, 'sağlık ve ailevi' nedenlerle 2 generalin emeklilik talebinin kabul edildiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'nin Suriye politikası nedeniyle 5 generalin istifa ettiği haberleri üzerine Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından açıklama geldi. Bakanlık kaynaklarına göre istifalar söz konusu değil, ancak iki general 'sağlık ve ailevi' nedenlerle emeklilik talebinde bulundu ve bu talepleri kabul edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan her personelin emeklilik talebinde bulunmasının en doğal hakkı olduğuna işaret eden kaynaklar, şu açıklamayı yaptı: 

"Söz konusu iki generalimizin emeklilik taleplerinin olağan dışı bir işlem gibi göstererek TSK’nda bir sıkıntı varmış gibi vermek, sayılar ve isimler vererek olumsuz algı oluşturmaya çalışmak; iyi niyetle açıklanması mümkün olmayan, hem emeklilik talebinde bulunan personelimizin kişilik haklarına saygısızlık hem de TSK’nı yıpratmaya yönelik algı oluşturma çabaları olarak değerlendirilmektedir.

Asılsız haberlerle hakları ihlal edilen personelimizin gerçeği yansıtmayan haber veya yorumlara karşı her türlü hukuki yola başvurma hakkı saklıdır." (HABER MERKEZİ)