İki adresten aynı iddia: Erdoğan bırakacak

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildikten sonra zaman zaman gündeme gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacağı şeklindeki iddialar bugün hem iktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi hem de eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş tarafından dile getirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini bırakacağı iddiası yine siyaset gündemine geldi. 

KRT'de gündeme dair değerlendirmelerde bulunan eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı'nı Numan Kurtulmuş'a bırakacağını iddia etti.

Yarkadaş, Erdoğan'ın görevden ayrılması konusuda şunları söyledi:

"Şu anda AKP kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak'ın ismi de gündeme getiriliyor ama onu çok mümkün görmüyorum. Eğer Erdoğan AKP genel başkanlığından dışarı çıkıp sadece cumhurbaşkanı şapkasıyla siyaset yapmak isterse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir" dedi.

SELVİ: BU BİR TUZAK

Hükümete yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de bugünkü yazısında, benzer bir iddiayı gündeme taşıdı. Selvi de Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı’nın bir arada olmasından memnun olmadığı, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak bu görevi güvendiği bir isme bırakacağı şeklinde iddialar olduğunu yazdı.

Ancak Selvi, bunun "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik bir tuzak olduğunu" savunarak, "Çünkü burada Erdoğan’a bir tuzak kurulmak isteniyor. AK Parti, Erdoğan’dan, Erdoğan AK Parti’den koparılmak isteniyor" değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)