İhracı istenen Tanju Özcan'dan açıklama: 'Başkaldırıyorum...'

CHP'de kez kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Başkaldırıyorum" dedi. 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya bir yürüyüş başlatacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'den bir yıl süreyle ihraç edilen ve 10 gün önce cezası biten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bu kez kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Tanju Özcan, kararın ardından tek kelimelik bir tweet attı.

Özcan tweetinde "BAŞKALDIRIYORUM…" dedi.


'İMAMOĞLU ADAY OLMAZSA BEN OLURUM'

Öte yandan Tanju Özcan, 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya ‘adalet ve değişim’ temalı bir yürüyüş başlatacağını söyledi.

Tele1'de yer alan haberde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığını açıklamaması durumunda genel başkanlık için kendisinin aday olacağını belirten Özcan, 3 Temmuz’da Bolu Meydanı’ndan başlayıp Ankara’da CHP Genel Merkezi’nin önünde sona erecek bir yürüyüş başlatacağını duyurdu.

Özcan, “3 Temmuz’da Bolu Kent Meydanı’ndan ‘adalet ve değişim’ temalı bir yürüyüş başlatacağım. Bolu Kent Meydanı’ndan Ankara’ya, CHP Genel Merkezi’ne kadar yürüyeceğim” dedi.

'BUNU ADALETSİZ OLARAK GÖRÜYORUM'

Tek başına yürüyeceğini fakat destek vermek isteyenleri de yanında görmek istediğini belirten Özcan, “Kimler katılmak isterse herkes davetli. Ben bunu adaletsizlik olarak görüyorum, seçim kaybedildi koltukta halen oturulmasında ısrar edilmesini anlamıyorum. CHP Atatürk’ün partisidir diyen herkes katılabilir” diye konuştu.

İL BAŞKANLARININ AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Başkan Tanju Özcan, son günlerde CHP yönetimine yönelik 'değişim' mesajları veriyordu. Özcan, CHP'li il başkanlarının ortak açıklamasına ise şu değerlendirmeyi yapmıştı: "Canan Kaftancıoğlu’nun 55’i atama olarak göreve gelen CHP İl Başkanları ortak açıklamasını okudum. ‘Çevir kazı yanmasın’ gibi bir açıklama olmuş. Neredeyse hiç suçu olmayan, listeler için fikri dahi sorulmayan örgütlere; “Suç birazda bizim” anlamına gelecek sözler söyletilmiş. Kabul etmiyorum!!! Örgütlerin bu seçim sebebiyle suçlanması haksızlıktır. “KRAL ÇIPLAK” Seçimi kaybeden Sayın Genel Başkan, onu bunu değiştirerek günü kurtarmaya çalışacağına, derhal kendi değişiminin önünü açacak kurultay zamanını açıklamalıdır." (HABER MERKEZİ)

 

Etiketler Tanju Özcan CHP ihraç