Iğdır kayyımı 9 işçi ve memuru ihraç etti

Iğdır Valisi ve belediye kayyımı Enver Ünlü, dokuz işçi ve memuru ihraç etti. HDP Milletvekili Habip Eksik, AK Parti İl Başkanı'nın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu il görüşmesinden bir hafta sonra dokuz kişinin işine son verildiğine dikkat çekti.

Iğdır Belediyesi'ne 16 Mayıs'ta kayyım atanmıştı.
Google Haberlere Abone ol

 

DUVAR - Iğdır Belediyesi'ne kayyım olarak atanan Vali Enver Ünlü, belediyede ve İl Özel İdare’de çalışan dokuz işçi ve memuru haklarında süren soruşturmaları gerekçe göstererek ihraç etti.

Valilik, İl Özel İdaresi çalışanlarından Ahmet Dere, İhsan Karadeniz ve Mehmet Tan ile belediyenin eski Mali İşler Müdürü Cemal Kurnaz, Belediye avukatı Kemal Şahin, Zabıta Müdürü Deniz Özgür Demir, eski İmar Müdürü Mehmet Karagün, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yaşa, eski İtfaiye Müdürü Ali Çekim’i ihraç etti.

HDP: HALKLARIN KARDEŞLİĞİ BOZULMAMALI

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, işçiler arasında ayrımcılık yapıldığın belirtti. Eksik, AK Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu il görüşmesinden bir hafta sonra dokuz kişinin işine son verildiğine dikkat çekerek “Iğdır'daki halkların kardeşiliği ve bir aradalığının bozulmasına izin vermemek gerekiyor” dedi. (MA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR