İddia: MHP'li vekil Sancaklı'nın oğlu ile Thodex'in kurucusu ortak

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma devam ederken, Thodex'in kurucusu ile MHP’li milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlunun ortak olduğu iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yerli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in, MHP’li milletvekili Saffet Sancaklı’nın 24 yaşındaki oğlu Mert Sancaklı ile ortak olduğu iddia edildi. Özer'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile çekilen fotoğrafı gündem olmuş, Bakan Çavuşoğlu Özer’in Sancaklı’nın oğluna verilen randevuya eşlik ettiğini söylemişti.

Cumhuriyet'in haberine göreTicaret Sicili’nde yer alan bilgilerde, Sancaklı ve Özer’in, 28 Eylül 2020 tarihinde “Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri” adlı bir şirket kurduğu bilgisi yer aldı. Şirketin faaliyet alanı, “Elektronik para ihracı” olarak belirlendi. Cumhuriyet’in ulaşmaya çalıştığı MHP’li Saffet Sancaklı aramalara ve mesajlara yanıt vermedi.

Borsayı kapatarak kullanıcıların paralarıyla Arnavutluk'a kaçtığı belirlenen Özer hakkında, kırmızı bülten çıkarılmış ve yürütülen soruşturma kapsamında 62 kişi gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ))