İddia: Kraliçe Elizabeth, Markle'ın ırkçılık suçlamalarına cevaben hazırlanan açıklamayı imzalamadı

İngiliz Kraliyet ailesinin, Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın 'ırkçılık' suçlamaları konusunda bir açıklama hazırladı ancak Kraliçe II. Elizabeth'in, "ailenin çifte olan sevgisini ve endişesini dile getirdiği" açıklamayı imzalamayı reddettiği öne sürüldü. Buckingham Sarayı'ndan yapılan ilk açıklamada, Prens Harry ve eşinin ortaya attığı 'ırkçılık' iddialarının 'endişe verici' olduğu ve konunun aile tarafından özel olarak inceleneceği kaydedildi.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Düşes Meghan Markle
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle'ın ırkçılık suçlamalarına cevaben hazırlanan açıklamayı imzalamayı reddettiği öne sürülürken, oğlu tarafından suçlanan Prens Charles da gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. 

Times gazetesine göre, Kraliyet, dün Prens Harry ve eşinin suçlamaları konusunda bir açıklama hazırladı ancak Kraliçe 2. Elizabeth, "ailenin çifte olan sevgisini ve endişesini dile getirdiği" açıklamayı imzalamayı reddetti. Kraliçe'nin verilecek cevap için daha fazla zaman istediğine inanıldığı belirtildi.

'PRENS CHARLES KIKIRDADI' 

Bu arada Prens Harry'nin babası Prens Charles, röportajın ardından ilk kez bir etkinliğe katıldı. 

Geçici bir Covid-19 aşı merkezine dönüştürülen Londra'daki bir kiliseyi ziyaret eden Prens Charles'a röportaj hakkında ne düşündüğü soruldu.

Yerel haber ajansı PA, soruyu cevapsız bırakan Prens Charles'ın "kıkırdadığını" iddia etti. 

KRALİYET AİLESİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Buckingham Sarayı, Sussex Dükü Prens Harry ve eşinin ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'e yaptığı açıklamalara ilişkin bir bildiri yayımladı.

Kraliyet ailesinin, Prens Harry ve eşinin son yıllarının zor geçtiğini öğrendiği için çok üzgün olduğu aktarılan bildiride, "Harry ve Megan, her zaman çok sevilen aile üyeleri olarak kalacak" ifadesine yer verildi.

Bildiride, Prens Harry ve eşinin ortaya attığı "ırkçılık" iddialarının "endişe verici" olduğu ve konunun aile tarafından özel olarak inceleneceği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan röportajda, siyah bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, oğluna hamilelik süreci hakkında, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı" ifadesini kullanmıştı.

Prens Harry ise babasının kendilerine mali desteği kestiğini ve telefonlarına çıkmadığını söylemişti. (AA)