İddia: İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali görevinden ayrılıyor

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin 10 yıldır sürdürdüğü görevinden ayrılmayı planladığı iddia edildi. İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürlüğü, yarın bir basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı. Bali'nin bu toplantıda kararını açıklaması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 10 yıldan bu yana sürdürdüğü görevinden ayrılma kararı aldığı öne sürüldü.

Adnan Bali'nin bankadan ayrılacağı yönündeki söylentilerin gündeme gelmesiyle İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürlüğü Bali’nin ev sahipliğinde bir basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı. Toplantı yarın İş Bankası Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek. Bu toplantıda Bali’nin istifa kararını açıklaması bekleniyor.

İŞ BANKASI: İDDİALAR ASILSIZ

Türkiye İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklamada, "Çeşitli basın-yayın organlarında genel müdürümüz sayın Adnan Bali'nin istifa ettiğine dair yer alan haberler asılsızdır" denildi. Açıklamada, Bali'nin görevini sürdürdüğü ve konuya ilişkin yarın düzenlenecek basın toplantısında açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

Adnan Bali, 1962 yılında Gaziantep İslahiye'de doğdu. 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Bali, 1994 yılında Müdür Yardımcısı olarak Fon Yönetimi Müdürlüğü'ne atandı. Adnan Bali, 2002 yılında Şişli Şubesi Müdürü, 2004 yılında ise Galata Şubesi Müdürü olarak görev yaptı. 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı'na yükseltilen Adnan Bali, 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası'nın 16. Genel Müdürü olarak atandı. (EKONOMİ SERVİSİ)