İddia: Erdoğan her gün Berat Albayrak'la görüşüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ayrıldıktan sonra kamuoyu önüne çıkmayan Berat Albayrak'la ilgili yeni iddialar: Kitap yazacak... Erdoğan'la hemen her gün görüşüyor...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi ne zaman açıklayacağı kadar Berat Albayrak'ın yeni kabinede olup olmayacağı da merak konusu oldu. Maliye Bakanlığı görevinden yaklaşık 5 ay önce istifa eden ve bir daha kamuoyu önüne çıkmayan Berat Albayrak'la ilgili yakın çevresine dayandırılan yeni iddialar geldi. Habertürk yazarı Sevilay Yılman, "Albayrak'a çok yakın bir iki isimle" yaptığını açıkladığı telefon görüşmelerini yazdı. Yılman'ın "Berat Albayrak dönüyor mu?" başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

"Öğrendiğime göre keyfi yerindeymiş.

Evine yakın bir semtte ofis tutmuş kendisine.

Gün boyu o ofiste çalışıyormuş.

Bir kitap yazma niyeti varmış. Zaten görüştüğüm isimler, tarafıma; 'O fikri hayata geçirmenin tam zamanı' deyip onun üzerinde yoğunlaştığını aktardı.

Ancak konusu nedir, ne zaman biter işte onun yanıtını alamadım.

Ha bu arada…

Görevden ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarının çok bozuk olduğu filan öne sürülüyordu.

Öyleydi.

Ama buzlar tamamen erimiş.

Maalesef izin vermediği için adını açıklayamadığım ancak Berat Albayrak ile sürekli irtibatta olduğuna emin olduğum kişi aynen şunları söylüyor Erdoğan ve Albayrak arasındaki ilişkiye dair; 'Evet. Görevi bırakırken kendi başına karar vermiş olmasına Cumhurbaşkanı çok içerledi ama sonuçta et tırnaktan ayrılır mı? Böyle olmasını bekleyen çevreler var ama boşuna bu beklenti. Çünkü Tayyip Bey’le Berat Albayrak arasında çok özel bir hukuk, derin, kuvvetli bir bağ vardır. Onlar kayınpeder/damattan çok baba oğul gibidirler. Birbirine derin duygular besleyen baba oğul, ömrü billah küs kalır mı? Bu yöndeki söylentilerin tamamı palavradan ibaret. Kaldı ki Cumhurbaşkanı, İstanbul’da olduğu zamanlar neredeyse hemen her gün görüşüyorlar. Hatta ve hatta başta ekonomi olmak üzere birçok konuda da fikir alış verişinde bulunuyorlar. Bazı çevreler üzülecek belki bunu duyunca ama Sayın Cumhurbaşkanı, Berat Bey’in fikirlerine, öngörülerine sanıldığından daha fazla değer vermiştir ve bu yaklaşımı da asla değişmeyecektir!'

Özetle değerli okurlarım…

Berat Albayrak’la ilgili; 'Yeniden ekonomi bakanı ya da enerji bakanı olacak veya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısı pozisyonuna gelecek' söylentileri Albayrak’ın yakınlarına göre safsatadan ibaret.

Ben de inanmıyorum resmi olarak bir göreve döneceğine ama bu, Albayrak’ın olası kabine revizyonu veya ekonomi başta olmak üzere Erdoğan’ın plan ve programlarında etkili olmayacağı anlamına da gelmez.

Tamam dönmez…

Dönmez de...

Ama dönmeden de etkili olur mu, işte orası biraz karışık…"