İçişleri Bakanlığı: İBB ve Seyhan Belediyesi'ndeki 'terör soruşturmaları' kısa sürede tamamlanacak

İçişleri Bakanlığı, Mersin Büyükşehir ve Ataşehir belediyelerine yönelik "terör soruşturması"nın tamamlandığını, İBB ve Seyhan Belediyesi'ndeki soruşturmaların da kısa sürede biteceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanlığı, belediyelerde yürütülen "terör soruşturmaları" kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi'nde elde edilen bilgi ve bulguların savcılıklarla paylaşıldığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Seyhan Belediyesi'ndeki inceleme ve soruşturmaların da kısa sürede tamamlanarak başsavcılıklarına ulaştırılacağını duyurdu.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre bakanlık, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığınca belediyelerde yürütülen "terör soruşturmaları"yla ilgili yazılı açıklama yaptı.

"Belediyelerle ilgili bakanlığa intikal eden her türlü ihbar ve şikayetin titizlikle incelendiği, terör faaliyetleriyle ilgili ulaşan tüm iddiaların da derhal inceleme ve soruşturma sürecine tabi tutulduğu" belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İnceleme ve soruşturmalar sonucunda, terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı personel tespit edilirse bu personelin işe alım süreçleri incelenerek, bu konuda elde edilen bilgi ve bulgular müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarıyla yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarına intikal ettirilmektedir.

Bu kapsamda, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda yapılan tespitler ve elde edilen bilgi ve bulgular yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarıyla paylaşılmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Seyhan Belediyesinde yürütülen inceleme ve soruşturmalar da çok kısa süre içerisinde tamamlanarak, müfettişlerimizce düzenlenecek tevdi raporları ile elde edilen bilgi ve bulguların yetkili Cumhuriyet başsavcılıklarına intikali sağlanacaktır. Terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı olduğu tespit edilenlerin isimleri müfettişlerimizce düzenlenen tevdi raporlarının içerisinde Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilmektedir." (HABER MERKEZİ)