İçişleri Bakanı Yerlikaya: Şahinler Çetesi çökertildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarla Şahinler Çetesi olarak bilinen suç örgütü çökertildi. Çete lideri Mehmet Şahin dahil 41 şüpheli yakalandı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Şahinler Çetesi"nin çökertildiğini söyledi.

Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce kamuoyunda Şahinler olarak bilinen, liderliğini Mehmet Şahin’in yaptığı Organize Suç Örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.

Şüphelileri yakalamak için İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın, Samsun illerinde 54 adrese yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 41 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonda 16 ruhsatsız adet tabanca ve 660 adet fişek, 2 av tüfeği, 3 çelik yelek ile muhtelif miktarda uyuşturucu ve nakit para ele geçirildi."

SEDAT ŞAHİN BAHÇELİ'Yİ ZİYARET ETMİŞTİ

Şahinler suç örgütü, Sarallar suç örgütüyle aralarında birçok silahlı çatışmaya neden olan husumetleriyle biliniyor. Şahinler ve Sarallar arasında 2004-2017 yılları arasında çıkan çatışmalarda, kamuoyuna yansıyan bilgilere göre iki gruptan toplam 13 kişi öldürüldü.

Mehmet Şahin, Şahinler çetesinin asıl lideri olarak bilinen ve 20 Temmuz’da tahliye olan Sedat Şahin’in yeğeni. Sedat Şahin, tahliyenin hemen ardından Bahçeli’yi ziyaretiyle gündeme gelmişti. (HABER MERKEZİ)