İBB'nin düzenlediği Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali, 27 Ağustos'ta başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 27- 29 Ağustos tarihleri arasında Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), UNESCO’nun ilan ettiği Hacı Bektaş Veli’yi anma yılında düzenlediği ve orman yangınları nedeniyle ertelenen Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali, 27- 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliklerde 45 sanatçı ve 60’a yakın kurum katılımcılarla buluşacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, söyleşilerin, atölyelerin, çocuk etkinliklerinin, panellerin ve daha pek çok programın hazırlandığı etkinlik serilerinin ikinci gününe katılacak. 

45 SANATÇI DİNLEYİCİLERLE BULUŞACAK

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen festivalde müzisyenler Arif Sağ, Musa Eroğlu, Moğollar, Cengiz Özkan, Yeni Türkü, Tolga Sağ, Ender Balkır, Kardeş Türküler, Muharrem Temiz, Fuat Saka, Sadık Gürbüz, Dertli Divani, Şevval Sam, Gülcihan Koç, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Mikail Aslan, Grup Abdal, Cem Adrian, Özlem Taner, Nilüfer Sarıtaş, Metin-Kemal Kahraman, Ali Rıza-Hüseyin Albayrak, Özlem Taner, İhsan Er, Tayyar Erdem, Volkan Kaplan, Cem Erdost İleri, Erkan Tekçi, Gülseven Medar, Hüseyin Korkankorkmaz, Ayfer Vardar, Gani Pekşen, Yılmaz Çelik, Ayhan Aydın, Erkan Akalın, Burak Aykaç, Peyda Yurtsever, Ali Kaya Arı, Özge Çam, Cem Doğan, Mahir Kutlutürk, Hüseyin Beydilli, Yavuz Top, Özgür Polat ve Serdar Kemal, dinleyicilerle buluşacak.

.

Etkinlikler kapsamında belgesel film gösterimleri ve festivale özel olarak hazırlanan video-ışık gösterileri yapılacak. Alanında uzman araştırmacı ve yazarların katılımıyla paneller ve söyleşilerin yanı sıra, çocuklar için de atölye çalışmaları düzenlenecek. 

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜNDE KONUŞACAK

Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali’nin ikinci gününde ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacak. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu, cumartesi akşamı 21.30’dan sonra etkinlik alanını dolduranlara hitap edecek. (ANKA)

.