Hükümete ve Karayolları'na çağrı: Dörtyol-Payas Karayolu'nda önlem alınsın

Dörtyol-Payas Karayolu'nda meydana gelen ölümcül kazalara dikkat çeken CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, acil önlem alınmasını istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, Dörtyol-Payas Karayolu'nda meydana gelen ölümcül trafik kazaları konusunda acil eylem çağrısında bulundu. Başkan Keskin, devletin ve ilgili tüm siyasi partilerin, hükümetin ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün bu 'ölüm yoluna' derhal müdahale etmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Keskin, hükümetin yol yapım çalışmalarıyla övünmesine rağmen, Payas yolunun güvenlik standartlarına hala ulaşmamış olmasını eleştirdi ve "Hükümet, her fırsatta yol yapımını gündeme getiriyor. Ancak Dörtyol-Payas karayolu gibi hayati öneme sahip bir güzergahta gerekli önlemler alınmıyor. Bu kabul edilemez bir ihmal ve sorumsuzluktur" ifadelerini kullandı.

Keskin, kazalarda hayatını kaybeden vatandaşların sorumluluğunun doğrudan Karayolları'na ait olduğuna dikkat çekti ve orta refüj düzenlemeleri, hız tünelleri, ve yeterli ışıklandırma gibi acil önlemlerin alınmasını talep etti. Bu konunun bizzat takipçisi olacağını ve halkın can güvenliğini sağlamak için mücadele edeceğini vurguladı.

Tüm siyasi partileri ve vatandaşları, bu hayati meselede ortak hareket etmeye ve gerekli tüm başvuruları yapmaya davet eden Keskin, "Artık bir can daha yitirmeyelim. Payas halkı güvenli yolları hak ediyor" dedi.