HÜDA PAR Genel Başkanı: İsveç kararının Meclis'ten geçmemesi için elimizden geleni yapacağız

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İsveç' kararını eleştirdi: "Devleti idare edenlerin sorumluluğu, kınama mesajı yayınlamaktan ibaret olmamalıdır."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İktidarın, İsveç'in NATO'ya alınmasına onay vermesine Cumhur İttifakı içinden bir itiraz daha geldi. 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın ardından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da Erdoğan'ın kararını eleştirdi.

Partisinin Pendik'teki Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3. olağan kongresine katılan Yapıcıoğlu, 14 Mayıs'ta yapılan seçimlere 3 ana hedefle girdiklerini belirterek "Bunlardan ilki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçilmesi, ikincisi partimizin Meclis'te temsil edilmesi, üçüncüsü de Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu elde etmesiydi. Bu 3 hedef de gerçekleşti." dedi.

Deprem bölgelerine yapılan harcamaları karşılarken, bütçede karşılığını oluştururken fakire fukaraya yüklenmenin doğru olmadığını belirten Zekeriya Yapıcıoğlu şöyle konuştu: "Şu anda yapılan o dur. Eğer siz çok fazla kazanandan çok vergi alırsanız, az kazanandan az vergi alırsanız gelir dağılımındaki adaleti biraz daha sağlamış olursunuz. Vergi mevzuatları basitleştirilmeli, vergilerin sayısı azaltılmalı, deprem gibi büyük çaplı afetler yaşadığımızda da bu memleketin kaymağını yiyen bu memleketin havasını, suyunu, toprağını, iş gücünü, enerjisini kullanarak çok büyük para kazanan insanlar bu gibi zamanlarda onlar daha fazla elini taşın altına koymalı, gerekirse servetten vergi alınması yoluna gidilmeli."

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "Son dönemlerde Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırılarla ilgili devleti idare edenlerin sorumluluğu, kınama mesajı yayınlamaktan ibaret olmamalıdır. İsveç'in NATO'ya üye olması kararının meclisten geçmemesi için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu. (HABER MERKEZİ)