Hopa CHP'de il genel meclis adaylığı kavgası: 'Adaylarımıza saldırdılar'

Hopa'da CHP'liler arasında il meclis üyesi adayları listesi nedeniyle kavga çıktı. CHP'nin Hopa adayı Cihan "Yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyesi adaylarına saldırdılar. Bu saldırı organize" dedi.

Fotoğraf: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Artvin'in Hopa ilçesinde CHP seçim bürosunda il genel meclisi adaylığı itirazı nedeniyle çıkan arbede kavgaya dönüştü. CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan, "Kimsenin bizi provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Hangi görüşten olursa olsun hep birlikte Hopa’da iyi şeyler yapmak için birlikte hareket edeceğiz" dedi.

Hopa ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan CHP seçim bürosuna gelen partili bir grup, iddiaya göre, belirlenen il genel meclisi üyeliği listesine itiraz etti. İtiraz sırasında tartışma çıktı.

DHA'nın haberine göre, kısa sürede büyüyen tartışma arbedeye, ardından da kavgaya dönüştü. Seçim bürosu dışına da taşan yumruklu kavga, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan, partisinin ilçe örgütü, il genel meclisi üye ve adaylarına sözlü ve fiziki saldırı gerçekleştirildiğini belirterek, yaşananları kınadı.

Utku Cihan


Cihan, "Hopa’da birileri gelerek tehditler savurmuş, sonrasında da meclis üyesi adaylarımızda yumruklu saldırıda bulunulmuştur. Biz Hopa’da barış içerisinde kardeşçe bir seçim süreci yürütmeye çalışıyoruz. Kimsenin bizi provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Hangi görüşten olursa olsun hep birlikte Hopa için iyi şeyler yapmak için birlikte hareket edeceğiz. Bugün burada olduğu gibi bizi kimsenin provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Meclis üyelerine yapılan bu saldırıyı kınıyoruz" dedi.

"Bundan sonra Hopa'da bu tür olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız" diyen Cihan, "İlgili kişilerle hakkında hukuki süreçleri hızlıca başlatacağız; bunun görüntü kayıtları elimizde. Cumhuriyet Halk Partisi'nin hem yönetim kurulu üyelerine hem meclis üyesi adaylarına bugün burada bir saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırı organizedir, telefonla insanlar çağrılmıştır ve saldırı bu şekilde yapılmıştır. Bu işin peşini bırakmayacağız. Önümüzdeki süreci huzurla hep birlikte yürüteceğiz. Bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)