Hollywood yapımcısı uzayda stüdyo kurmaya hazırlanıyor

Rusya'nın uzayda film çekimi yapmasının ardından bir hamle de Hollywood'dan geldi. Tom Cruise'un uzay filminin de ortak yapımcısı olan SEE şirketi, uzayda stüdyo kurma hazırlıklarına başladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Hollywood'da faaliyet gösteren Space Entertainment Enterprise (SEE) şirketi, uzayda TV, spor ve eğlence programları çekecek bir stüdyo kurmayı planladığını açıkladı.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre SEE, 2024'te ticari Axiom Space tarafından üretilecek ve geçici olarak Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) eklenecek bir stüdyoda, mikro yer çekimi ortamında faaliyet gösterecek bir görsel eğlence modülünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Aktör Tom Cruise'un yakında çıkacak uzay filminin ortak yapımcılığını da üstlenen şirketin kurucu ortakları Elena ve Dmitry Lesnevsky'nin, söz konusu projeye fon oluşturmak için yatırımcılar ve ticari ortaklarla görüşmeler yaptığı duyuruldu.

Haberde, şirket kurucularının projeyle ilgili, "Yeni bir yaratıcılık dünyasını ortaya çıkaracak yenilikçi altyapıyla dolu bir mekanda sınırsız eğlence olanakları için benzersiz ve erişilebilir bir ev sağlayacak" ifadesine yer verildi.

Devrim niteliğindeki tesisin faaliyete geçmesiyle, SEE-1 firmasının bir ilki başarmasının yanında, küresel eğlence endüstrisinin yeni mecrada oluşturacağı 2 trilyon dolarlık bütçeyle alçak yörüngedeki uzay endüstrisinin genişlemesine ve kalitesinin artmasına da katkı sağlayacağı vurgulandı. (AA)