Hindistan Başbakanı'na korona tepkisi: İnsanlar cenazelere giderken siz miting düzenliyorsunuz

Her gün binlerce kişinin korona virüsü nedeniyle enfekte olduğu Hindistan'da, hızla artan ölüm ve vakalara rağmen kalabalık mitingler düzenleyen Başbakan Modi'ye sosyal medyadan tepki yağdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Korona virüsü kaynaklı ölümlerde dünya listesinde ikinci sırada olan Hindistan'da, kalabalık mitinglerle eyalet seçim çalışmaları yürüten Başbakan Narendra Modi'ye tepkiler sürüyor. Seçim çalışmalarının sürdürülmesi uzmanlar arasında da endişe yaratırken, sağlık sisteminin çöküşün eşiğine geldiği ülkede, Modi'ye sosyal medyadan #ResignModi (#İstifaEtModi) etiketiyle eleştiri yağdı.

'İNSANLAR SİZİ SORUMLU TUTACAK'

Hindistan’ın nüfus bakımından dördüncü büyük eyaleti Batı Bengal'de yoğun bir şekilde seçim çalışmalarını sürdüren Modi'yi "İnsanlar cenazelere giderken siz miting düzenliyorsunuz" sözleriyle eleştiren bir sosyal medya kullanıcısı, "İnsanlar sizi sorumlu tutacak" dedi.

'DAHA ÖNCE BÖYLE BİR TRAJEDİ GÖRMEDİM'

Sandhiya Sandy isimli kullanıcı, "Hindistanlıların yaptığı en büyük hata, Modi'yi ikinci kez başbakan olarak seçmekti" ifadelerini kullandı. Modi hükümetinin korona virüsü salgınını durdurmak adına 'hiçbir sağlam önlem almadığını' söyleyen başka bir kişi ise, 'daha önce böyle bir trajediyle karşılaşmadığını' söyledi.

SON 24 SAATTE 273 BİNİ AŞKIN VAKA

Yüzbinlerce insanın Covid-19'a rağmen Hindu festivali Kumb Mela'ya katıldığı Hindistan'da, son 24 saatte 273 bin 810 bin vaka tespit edildi. Bir gün içerisinde 1619 kişi korona virüsü nedeniyle öldü. Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre toplam ölü sayısı 178 bin 769'a, vaka sayısı 15 milyon 61 bin 805'e yükseldi. (DIŞ HABERLER)