Hıncal Uluç: Bu ülkede kumar yasak değil mi?

Milli Piyango'nun sanal kumar oynattığını belirten gazeteci Hıncal Uluç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya " Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?" diye sordu. Uluç ayrıca 4 bakana ise "Yuvalar yıkılmadan" harekete geçin diye seslendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Piyango'nun Demirören Holding'e devredilmesinin ardından 'sanal kumar' olarak adlandırılan oyunlar oynatmasına bir tepki de gazeteci Hıncal Uluç'tan geldi. Milli Piyango'nun internet sitesinde bilinen oyunlar Sayısal Loto, On Numara ve Şans Topu dışında özelleştirmenin ardından 23 oyun daha eklendiğini hatırlatan Sabah yazarı Uluç, "Bunlar işte sizi bekleyen tuzak.. Barbuttan başlayan bir sürü kumar oyunu.. Yani kumarhanelere gidip kol çekerdiniz ya.. İşte onun dijitali. Kol çekme yerine, tıklıyorsunuz.. Birkaç saniyede bitiyor.. Yenisi.. Yenisi.." diye yazdı ve bakanlara seslendi:

Şimdi benim sorum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya..
1- Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?.
2- O zaman güvendiğiniz bir danışmanınıza görev verin. "milli piyangoonline.com" yazsın. Çıkan tabloda "Kazı Kazan"ı tıklasın.
Paraya gerek yok. "Dene"yi tıklasın ve denesin kısa zamanda nasıl para kaybedeceğini gözleriyle görsün. Sadece kumarbazların değil, bu ekonomik sıkıntının bol, vakit geçirme imkânının az olduğu günlerde orta ve orta alt sınıf için nasıl bir yıkım tuzağı kurulduğunu anlasın ve size rapor versin.
3- Tabii ayni şey, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlarımız için de geçerli..
Sonra 4 bakan oturun ve tartışın.
"Biz kumarı niye yasakladık" diye tartışın, lütfen..
Ama acele edin.. Yuvalar yıkılmadan..