Heyelan YHT hattına zarar verdi, kılavuz lokomotif raydan çıktı

Ankara-Sivas YHT hattının Yozgat yakınlarındaki kısmında yoğun yağışın ardından meydana gelen heyelan nedeniyle raylar çöktü. Yol kontrolü yapan kılavuz lokomotif raydan çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yozgat'ta yoğun sağanağın ardından heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının bir bölümünde altındaki toprağın kaydığı raylar havada asılı kaldı. 

Yol kontrolü yapan kılavuz lokomotifin bölgede raydan çıktığını duyuran CHP Sivas Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesi Ulaş Karasu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na tepki gösterdi.  

'ÇORLU'DAN DERS ALMADI'

Sosyal medya hesabından kazaya ve rayların durumuna ilişkin video ve fotoğraflar paylaşan Karasu şunları söyledi: "Yazıklar olsun! Çorlu’daki tren kazasından ders almayan @UABakanligi bugün yine sınıfta kaldı. 6 yılda biteceği açıklanan, 15 yılda bitirilmeyen ama seçim öncesinde acele açılan Yüksek Hızlı Tren Ankara Sivas hattında bugün bir faciadan dönüldü.

Yoğun yağış, Yozgat yakınlarında demiryolu hattına zarar verdi. Yol kontrolü yapan kılavuz lokomotif heyalan ile raydan çıktı. Hattın güvenliğiyle ilgili şüphelerimizi defalarca dile getirdik, ama duyan çıkmadı! Facia olması için ölen canların mı sayılması lazım? @Akparti"

 

Önceki hafta da Denizli'deki sel ve su baskınlarının ardından Goncalı'daki tren raylarında çökme meydana gelmiş, bölgeye hareket halinde olan trenleri mahalleli durdurmuştu. (HABER MERKEZİ)