Hedef gösterilen Sevtap Ayman İBB'den istifa etti

İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü'nde çalışan Sevtap Ayman, kendisini hedef gösteren haberler nedeniyle istifa etti. Ayman, "Şahsımın, kızımın ve ailemin güvenlikleri açısından istifa ediyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlıklar Müdürlüğü'nde görev yapan Sevtap Ayman, kendisini hedef gösteren haberin ardından güvenliğinin kalmadığını belirterek istifa etti.

Sosyal medyada ve iktidar yanlısı basında İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü çalışan Sevtap Ayman'ın "PKK ile bağlantısı olduğunu" iddia eden haberler yapılıyordu. 

Yazılı açıklama yapan Sevtap Ayman, hakkında bir mahkeme kararı olmadan ve kendisine ait olmayan bir Twitter hesabı üzerinden hedef gösterildiğini belirtti. 

Ayman, "Son dönemlerde basın yayın organlarında ve sosyal medyada şahsımı açıkça hedef alan yayınlar yapıldı. Basın yayın ilkeleri hiçe sayılarak aleyhimde bir mahkeme kararı olmadan hedef gösterildim. Hakkımda yazılan asılsız bir ihbar mektubu ve bana ait olmayan bir Twitter hesabı referans alınarak 'suçlandım'. Nitekim yapılan tahkikat neticesinde Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakıldım" dedi.

Hedef gösterilmesinin ardından kendisinin ve ailesinin güvenliğinin kalmadığını belirterek istifa ettiğini aktaran Ayman şöyle devam etti:

HAKKIM VE LİYAKATİMLE BELEDİYEYE GİRDİM: Ben üniversite mezunuyum. Özel bir okulda öğretmenlik yaptım. Yüzlerce öğrencim ve velileri nasıl bir öğretmen olduğuma şahidimdir. Öğretmenlik sonrası hakkım ve liyakatimle büyükşehir belediyesinde işe girdim.

CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEYE ATILDI: İki buçuk yaşında bir kızım var. Onun için ve geleceği adına çalışmak zorundayım. Şayet beni hedef gösterenler için bir anlamı varsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve bundan kaynaklı haklarımı kullandım. Çalışma, güven içinde çocuğuma bakıp onu büyütme gibi temel 'yurttaşlık' haklarım hiçe sayıldığı gibi can güvenliğim de tehlikeye atıldı. Bir vatandaş olarak, bir Kürt, bi kadın, bir anne olarak bu ülkede huzur ve güven içinde yaşama ve çalışma hakkım elimden alındı. 

BANA YAPILAN HAKSIZLIĞI KAMUOYUNUN VİCDANINA BIRAKIYORUM: Şahsımın, kızımın ve ailemin daha fazla hedef gösterilmemesi ve güvenlikleri açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevimden istifa ediyorum. Bana yapılan haksızlığı ise ruhunda ve yüreğinde bir parça da olsa güzellik ve adalet kalmış insanların ve kamuoyunun mahşeri vicdanına bırakıyorum. (HABER MERKEZİ)