HDP'li Oluç'tan, Akşener'e: Kendi kendine gelin güvey olmak' diye bir laf var

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, "HDP'yle ittifak yapmamız mümkün değil" diyen İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yanıt verdi: "Kendi kendine gelin güvey olmak” diye bir laf var. Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor da... Demokratik siyasette AKP ve MHP ne kadar meşru ise sizi de o kadar meşru görüyoruz. Nokta. Ne azı ne fazlası."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e "İttifak yapmamız mümkün değil" dediği HDP'den yanıt geldi. HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç, resmi Twitter hesabından sözlerini paylaştığı Akşener'e şu sözlerle cevap verdi: “Kendi kendine gelin güvey olmak” diye bir laf var. Sanki HDP sizinle ittifak yapmak istiyor da... Demokratik siyasette AKP ve MHP ne kadar meşru ise sizi de o kadar meşru görüyoruz. Nokta. Ne azı ne fazlası."

DEMİRTAŞ'I DA HEDEF ALMIŞTI

Dün bir televizyon programına katılan İYİ Parti lideri Akşener, HDP'yle ilgili şunları söylemişti: "HDP’yi PKK’nın yanında tanımlayan bir bakış açımız var. Kürtleri PKK’nın yanında görmek ise çok yanlıştır. Türkiye’deki tüm seçmenler hangi etnik, dini aidiyet üzerinden olursa olsun hiçbir siyasi partinin marabası değildir. Bugün bu partiye oy verir yarın başka bir partiye oy verebilir. HDP’ye oy veren herkesi PKK’ya destek veren oranın uzantısıymış gibi gösteren dile itiraz ediyorum... Selahattin Demirtaş’ın terörle iç içe olduğu bir gerçek. Ama Demirtaş’ın yargılanmasının hızlı bir şekilde yapılmasının Türkiye Cumhuriyeti devletine çok büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.  HDP ile ittifak yapmamız mümkün değil." (HABER MERKEZİ)