'Hayvan Çiftliği' filminin çalışmaları başlıyor: Her yaş için izlenebilir olacak

George Orwell’in 'Hayvan Çiftliği' romanı film oluyor. Kitaptan uyarlanacak animasyon filmin yönetmen koltuğunda ise Andy Serkis yer alacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - George Orwell’in 'Hayvan Çiftliği' (Animal Farm) kitabından uyarlanacak animasyon filmin hazırlıklarına başlandı. Film, "Yüzüklerin Efendisi" serisindeki Gollum ve "Maymunlar Cehennemi"ndeki Caesar rolleriyle tanınan Andy Serkis tarafından yönetilecek.

Kayıp Rıhtım'ın aktardığına göre, Aniventure ve Serkis’in şirketi The Imaginarium ile ortak olacak projenin senaryosunu Nicholas Stoller yazıyor. Filmin hangi stüdyo ile geleceği, seslendirme kadrosunda kimlerin yer alacağı ya da ne zaman çıkacağı gibi bilgiler henüz açıklanmadı. 

.

'SADECE ZAMANIMIZIN DEĞİL, GELECEK NESİLLERİN DE HİKÂYESİ'

 Orwell’in güçlü, esprili ve duygusal hikâyesini olağanüstü bir şekilde hayata geçirmeyi umduğunu belirten Serkis, açıklamalarına, “Bu olağanüstü peri masalını beyazperdeye taşımanın zorlu yolculuğu, sonunda Aniventure ve Cinesite’deki harika ekiple ortak olma fırsatıyla ödüllendirildi. Birlikte Orwell’in her zaman geçerli başyapıtı olan versiyonumuzu, duygusal olarak güçlü, esprili ve her yaş için sevilebilir hale getirmeyi umuyoruz. Sadece zamanımızın değil, gelecek nesillerin de hikâyesi” diyerek devam etti. 

İlk olarak 1945’te yayımlanan distopik roman, bir grup çiftlik hayvanının toplumsal eşitliği sağlamak için insan sahiplerine karşı ayaklanmasını konu ediniyor.