Haydarpaşa'da 197 metrelik yük gemisi karaya oturdu

197 metrelik "Josco Taicang" adlı yük gemisi, Haydarpaşa Limanı'nda karaya oturdu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, ekiplerin bölgeye sevk edildiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Haydarpaşa Limanı'na yanaşma manevrası yapan Hong Kong bandıralı yük gemisi, karaya oturdu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, 197 metrelik "Josco Taicang" adlı yük gemisinin Haydarpaşa Limanı'nda karaya oturması üzerine Kurtarma-1, Kurtarma-6, Kurtarma-7 ile Mehmetçik römorkörleri, KEGM-3 botu ve 'balık adam' ekibi olay yerine sevk edildi. 


GEMİ KURTARILDI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, balık adam ekibi, Mısır'dan İstanbul'a geldiği öğrenilen geminin ne kadar ve ne şekilde karaya oturduğunun tespiti için su altında inceleme başlattı.

Su altındaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda, kılavuz kaptanın da görev aldığı kurtarma operasyonu başladı.

Yük gemisi, römorkörler tarafından çekilerek, karaya oturduğu bölgeden kurtarıldı. Gemi, uygun görülecek bir limana güvenli şekilde demirletilecek. (HABER MERKEZİ)