'Hayatımız Kitap'ın yeni konuğu Necmiye Alpay olacak

Dilci ve denemeci Necmiye Alpay, 14 Ocak'ta "Hayatımız Kitap"ın yeni bölümüne konuk olacak. Program, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Youtube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dilci ve denemeci Necmiye Alpay, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği, kitaba ve yayıncılığa odaklanan online program “Hayatımız Kitap”ın yeni bölümünde Sibel Oral’ın konuğu olacak. Programın 14 Ocak Perşembe günü 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanacak yeni bölümünde Alpay ve Oral, Alpay’ın dille ve çeviriyle ilişkisi, dil, gazete yazarlığı gibi konuların yanı sıra, şiir yazılarından oluşan son kitabı 'Beklediler Gitmedik’i konuşacaklar. 

Yayıncı ve yazar Metin Celal ile gazeteci ve yazar Sibel Oral’ın dönüşümlü olarak yönettiği “Hayatımız Kitap” programı, yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir platform üzerinde bir araya getirerek gerek sektörde çalışanları gerekse sektörle ilgili kişileri, öğrencileri ve Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerini bilgilendirmeyi; ufuk açıcı sohbetlerle geleceğe dair öngörüleri, sorunları, yeni fikirleri masaya yatırmayı; topluma yayıncılığı anlatmayı; okumanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç kazandırmayı ve yayıncılık sektörüne itibar kazandırmayı amaçlıyor. 

Metin Celal, online programda iki haftada bir perşembe günleri yayıncılar, genel yayın yönetmenleri ve editörlerle sohbet ediyor. Celal ve konukları programda, yayıncılık sektöründeki gelişmeler, sorunlar, çözüm yolları, yayın politikaları ve okuma kültürü konularına yoğunlaşıyor. Sibel Oral ise iki haftada bir perşembe günleri yazarlarla sohbet ederek programda izleyicilere, yazma deneyimleri, yeni kitapları ve Türkiye’de okur eğilimleri ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriği sunuyor.

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanan “Hayatımız Kitap” programı, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Youtube kanalından izlenebiliyor.  (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)